fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Денеска во Собрание седницата на Комисијата за земјоделство, шумарство и водостопанство

Предлог законот за изменување и дополнување на Законот за шумите и Предлог законот за изменување на Законот за фитофармација, двата во скратена постапка се точки на дневен ред на седницата на Комисијата за земјоделство, шумарство и водостопанство.

Во Собранието на Република Северна Македонија денеска седници треба да одржат комисиите за земјоделство, шумарство и водостопанство и за европски прашања и Законодавно-правната комисија.

Предлог законот за изменување и дополнување на Законот за шумите и Предлог законот за изменување на Законот за фитофармација, двата во скратена постапка се точки на дневен ред на седницата на Комисијата за земјоделство, шумарство и водостопанство.

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close