ВестиМакедонијаТоп вести

До крајот на неделата ќе имаме нестабилното време

Времето денеска ќе биде претежно облачно, посвежо и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локалните процеси ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со обилен пороен дожд, поинтензивни електрични празнења и град.

Минималната температура ќе биде од 15 до 23 степени, додека максималната ќе се движи од 26 до 31 степен Целзиусов.

УВ зрачењето ќе биде 6.

Во Скопје и околината ќе се задржи слично време со температура во интервал помеѓу 20 и 28 степени.

Слични написи

Back to top button
Close