fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

До крајот на работната недела стабилно и суво време, утринските температури ќе опаѓаат

Утрово -4 степени Попова Шапка, -2 Лазарополе, -1 Маврови Анови, 0 Крушево, Охрид, 3 Берово, 4 Прилеп, Претор, Крива Паланка, 5 Битола, Тетово, Виница, 6 Штип, Скопје-Петровец, Скопје-Зајчев Рид, Куманово, 7 Велес, Струмица, Кавадарци, 8 Дојран, Демир Капија, 10 Гевгелија.

До крајот на работната недела времето ќе се задржи стабилно и суво, а утринските температури постепено ќе опаѓаат.

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка скопје времето утре 14.02.2024 град тмин, тмакс. Ckonje 3 13 тетово 1 12 маврово 3 5 охрид 1 10 битола 0 прилеп 2 кр.паланка 2 св. николе 3 штип 3 берово 0 д.капија 5 струмица 3 евгелија 6 тетово николе маврово 12 11 10 11 11 7 13 12 15 берово штип д. Kanuja охрид прилеп струмица битола гевгелија“

Денес долж Повардарието и во источните делови ќе дува засилен северен ветер.
Засилен ветер во овие региони повремено ќе има уште од ноќните часови.

Можно е да е слика од текст

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close