fbpx
Агро бизнисВестиМакедонија

До понеделник променливо облачно со повремени врнежи од дожд

Нов снег на планините

Под влијание на циклонска активност во јужните делови од Балканскиот Полуостров, до понеделник ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет. На места врнежите ќе бидат поројни и проследени со грмежи и засилен ветер (локално над 15л/м2 за 24 часа). На планините врнежите повремено ќе бидат од снег, особено утре и во понеделник. Од вторник времето постепено ќе се стабилизира и температурите ќе бидат во пораст.

Можно е да е слика од текст кој вели „ден недела (18.04) понеделник (19.04) време вторник (20.04) среда (21.04) Bemep четврток (22.04) ↑ 5 до 10 мин.тем. (℃ мак.тем. (C) до 9 12 до 18 2 до 7 9 до 17 до 5 10 до 19 2 до 8 13 до 21 15 до 23“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close