fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

(ЕКСКЛУЗИВНО ВИДЕО на Плусинфо) СНИМКА ОД ТЕПАЧКАТА ВО КРИВОГАШТАНИ Едниот од полицајците се фаќа за пиштолот, друг пцуе, трет ги разделува

Во неделата, на прв ден Велигден, околу 04.45 часот, пред угостителски објект во Кривогаштани бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу А.Ј.(41) од с.Житоше и К.А.(45) од с.Житоше, двајцата полициски службеници, информираше СВР-Битола.

Плусинфо дојде до снимка од тепачката меѓу полицајци која се случи на првиот ден на Велигден пред угостителски објект во Кривогаштани, прилепско. На видеото се гледаат двајјца полицајци кои се тепаат, а трет пробува да ги раздели. Едниот од полицајците вриснува и се фаќа за пиштолот. Другиот пцуе, а потоа си заминува. Потоа едниот од полицајците влегува во сив „голф“.

Во неделата, на прв ден Велигден, околу 04.45 часот, пред угостителски објект во Кривогаштани бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу А.Ј.(41) од с.Житоше и К.А.(45) од с.Житоше, двајцата полициски службеници, информираше СВР-Битола.

Повеќе на линкот https://plusinfo.mk/

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close