вести

Европска поддршка за развој на земјоделските задруги

traktor

Во Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство денеска ќе биде промовиран проектот „Поддршка за развој на земјоделски задруги во Македонија“.

Проектот е финансисран од Европската унија, а на промоцијата ќе се обрати министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски.


 

прес24.мк

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close