fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Град со големина на јајце убиваше домашни животни, корнеше кровови

Вонредна состојба во деловите на општината погодени од катастрофата во Србија. Во најбрз можен рок ќе се формираат комисии за проценка на штети.

Силното невреме кое зафати дел од општината Осечина предизвика огромни штети во домовите, помошните објекти, земјоделството и домашните животни во село Туѓин, Сирдија, село Осечина, градот Осечина и дел од с. Плужац во Србија.

Штабот за вонредни ситуации на општина Осечина одржа итна телефонска седница и прогласи вонредна состојба во деловите на општината погодени од катастрофата.

Во најбрз можен рок ќе се формираат комисии за проценка на штети.

Градот убивал кокошки

Grad ubijao domaće životinje

Покрај тоа што градот со големина на јајца уништи фасади, автомобили и нанесе огромни штети на земјоделството, дел од жителите на Осечина во моментот на силното невреме биле надвор, а и самите се здобиле со повреди.

Мразот го скршил возачкото седиште и стаклата на автомобилите

Силно невреме попладнево ја погоди западна Србија. Падна град со големина на лешници.

Силно невреме пропратено со дожд и град падна и на Крупањ.

РХМЗ веќе најави невреме во Србија, а кога точно ќе пристигне прочитајте во посебна вест.

Слични написи

Back to top button
Close