fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Горештините нема да попуштат ни следната недела

Сабота сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец.

Сабота сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец.

Можно е да е слика од ‎мапа и ‎текст кој вели „‎لا к.паланка паланка Ckonje тетово времето утре 23.07.2022 рад тмин. макс. Ckonje 19 39 тетово 17 37 маврово 14 32 охрид 16 35 битола 15 38 прилеп 18 37 кр.паланка 15 36 CB. николе 19 37 штип 20 40 берово 13 35 дкапија 20 41 струмица 20 39 евгелиа 22 41 св. николе маврово берово штип д. Kanuja охрид прилеп струмица битола гевгелија yB-9 ув‎“‎‎

Топлиот бран што  ја зафати Македонија продолжува и следните денови.

До среда подрачјето на нашата земја и понатаму ќе биде под влијание на топол бран со високи утрински и дневни температури. На целата територија ќе остане активно портокаловото ниво на опасност од високи температури.

Во недела попладне и кон крајот на денот ќе има услови за изолирана појава на нестабилност со засилен до силен ветер, краткотраен пороен дожд и грмежи, соопштија од УХМР.

И во Скопското подрачје до крајот на овој период ќе биде многу топло и ќе биде активно портокаловото ниво на опасност од високи температури.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close