fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Хоџа и официјално не е веќе министер за земјоделие

Констатирани оставките на министерот за земјоделство и замениците министри за образование и за култура

Собранието денеска на почетокот на 54. седница ги констатираше оставките на министерот за земјоделство и на заменик-министрите за образование и за култура.

Констатирани се оставките на министерот Арјанит Хоџа, заменик-министерот за образование и наука Арафат Шабани и заменик-министерот за култура Седат Сулејмани.На дневен ред на денешната пленарна седница се повеќе точки, меѓу кои и Предлог-буџетот за 2022 година.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close