fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Има пари за овчарите, проверете сметки

Протестот се откажува, велат од Сојузот на одгледувачи на овци

Одгледувачите на овци  денеска ги добија субвенциите. Протестот се откажува, велат од Сојузот на одгледувачи на овци и напоменуваат дека проблемите ќе се решаваат институционално.

Одгледувачите на овци закажаа протест за 15 септември, поради пробивањето на роковите за исплата на субвенциите.

-Исплатена е мерката 2.7, протестот е откажан, веруваме дека проблемите во иднина ќе се решаваат институционално конструктивно со дијалог, без да се соочуваме со ситуации кои никој не ги посакува, велат за Зелан берза од Сојузот на одгледувачи на овци.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close