fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Јане Станкоски-Досега откупени 20.790 тони тутун по просечна цена од 288.1 денар

Откупот ќе трае до законскиот рок предвиден со Законот за тутун

Директорот на Државниот земјоделски инспекторат Јане Станкоски за Зелена берза потврдува дека до денес се откупени  20.790 тони тутун, со просечна откупна цена од 288.1 денар. Станкоски вели дека откупот ќе трае се до законски предвидениот рок согласно Законот за тутун, осносно до последниот ден на месец февруари.

А.Б

 

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close