fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Какво ќе биде времето до и за Нова година?

За новогодишната ноќ на 31-ви декември ќе имаме облачно време, со температура од 1 до 8 степени.

На 27-28 декември низ земјава се очекува да помине студен атмосферски фронт. Потоа на повеќе места ќе има врнежи од дожд, кои поради студот речиси насекаде ќе преминуваат во снег.

За новогодишната ноќ на 31-ви декември ќе имаме облачно време, со температура од 1 до 8 степени. Во текот на ноќта облачноста ќе се зголемува со услови за дожд кои наместа ќе преминат и во снег.

Првиот ден ќе биде со врнежи од дожд, а на повисоките места и врнежи од снег. Температурата до 8 степени.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close