fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМеханизацијаМлад земјоделецТоп вести

ВИДЕО! Кавадарци домаќин на 51 тракторски натпревар на ученици од средните стручни училишта

Домаќин на натпреварите беше СОЗШУ„Ѓорче Петров,, а учествуваа 10 училишта од земјоделска-шумарска струка и едно од шумарска oд Македонија.Натпреварувачите своето знаење го покажаа во 6 дисциплини.

Домаќин на натпреварите беше СОЗШУ„Ѓорче Петров,, а учествуваа 10 училишта од земјоделска-шумарска струка и едно од шумарска oд Македонија.Натпреварувачите своето знаење го покажаа во 6 дисциплини.

Сите беа стручни а вниманието го привлече брзото и спретно возење на трактор со приколица. На натреварувачкиот ден му претходеше свечено отварање.https://kanal5.com.mk/

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close