fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Климатските промени го десеткуваа родот со ајварка на отворено

Видео

Климатските промени го десеткуваа родот со ајварка на отворено во струмичко. Цели површини со црвена пиперка се оштетени од последните поројни дождови.

Земјоделците велат дека производството на отворено станува сѐ повеќе проблематично. Конзервните фабрики, пак, велат дека имаат доволно суровини бидејки се користат пиперки и од под пластеници…https://24.mk/details/klimatskite-promeni-go-desetkuvaa-rodot-so-ajvarka-na-otvoreno

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close