fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Лозарите ќе ги добијат субвенциите пред Свети Трифун

Во однос на исплатата на субвенциите за лозарите, министерот Љупчо Николовски најави дека тие ќе бидат исплатени веднаш штом биде донесен буџетот, поточно пред Свети Трифун, празникот на лозарите

Во однос на исплатата на субвенциите за лозарите, министерот Љупчо Николовски најави дека тие ќе бидат исплатени веднаш штом биде донесен буџетот, поточно пред Свети Трифун, празникот на лозарите.

– Исплатата започнува со новиот буџет, со носење на програмите и една од првите исплати ќе е токму за лозарите. Таа традиционално се исплаќа пред Св. Трифун без никаква селекција, со една одлука, со еден потпис на директорот, со редно решение и во еден ден исплата со повеќе милиони евра, рече Николовски, одговарајќи на новинарско прашање.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close