fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Љупчо Николовски се враќа на чело на министерството за земјоделство?

Кој ќе го води секторот земјоделие во новата влада?

Новиот лидер на СДСМ и мандатар за состав на нова влада Димитар Ковачевски го „крои“ владиниот кабинет.  Според неофицијални информации, Љупчо Николовски дефинитивно се враќа на чело на министерството за земјоделство, додека функцијата вицепремиер за антикорупција, што ја извршуваше во изминатиов период, можно е да биде биде укината.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close