fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Магла во Крушево, на Стража и на Плетвар

ЈП Македонија пат и АМСМ апелираат на внимателно возење и прилагодување на брзината кон условите на патот.

Сообраќајот на патишта се одвива тековно во зимски услови, по наместа влажни коловози. Магла со видливост до 50 до 100 метри има во Крушево, Маврово, крак Маврово-Стража и на Плетвар.

На одредени патни правци кои поминуват низ клисури и усеци можна е појава на поситни одрони.

ЈП Македонијапат и АМСМ апелираат на внимателно возење и прилагодување на брзината кон условите на патот.

Од ЈП Македонијапат посочуваат дека нивни екипи се постојано на терен и ги одржуваат сите патни правци проодни.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close