fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Маж од Крушеани со огнено оружје им се заканувал на мајстори што граделе куќа

Полициски службеници од ОВР Прилеп  го лишиле од слобода Д.Г.(49) од с.Крушеани

На 14.05.2024, полициски службеници од ОВР Прилеп  го лишиле од слобода Д.Г.(49) од с.Крушеани, прилепско, затоа што со огнено оружје се заканувал на Х.Д.(21) од Прилеп  и други работници кои биле работно ангажирани преку фирма и изведувале градежни работи на куќа во с.Крушеани. По целосно документирање на случајот ќе следува соодветна пријава, извести полицијата .

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close