fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

МЕТЕО ПРЕУДПРЕДУВАЊЕ: Денес во јужните и источните делови на места ќе има поројни врнежи проследени со грмежи

Најмногу дожд наврна во Битола и Крушево 4 l/m2, 3 Прилеп, Тополчани, 2 Маврови Анови, 1 Берово, Виница.

Променливо облачно, претежно во јужните делови со повремени врнежи од дожд, на места поројни и проследени со грмежи. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови повремено засилен ветер од југозападен правец.
Во Скопје променливо облачно со слаб до умерен ветер од југозападен правец.
Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка Ckonje тетово времето утре 26.10.2023 рад мин. тмакс. Ckonje 13 24 тетово 12 23 маврово 11 16 охрид 13 20 битола 13 23 прилеп 13 22 кр.паланка 12 22 CB. николе 13 24 штип 14 25 берово 8 20 д.капија 15 25 струмица 14 24 евгелија 14 26 св. николе маврово берово штип охрид д. Kanuja прилеп струмица битола гевгелија“

НАВРНАТ ВОДЕН ТАЛОГ за изминатите 6 часа до 02 часот (во l/m2): 4 Битола, Крушево, 3 Прилеп, Тополчани, 2 Маврови Анови, 1 Берово, Виница.

Можно е да е слика од нацрт и текст

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close