fbpx
Вести

Метео: Стабилизирање на временските услови за викендот

Во текот на викендот не очекува постепено стабилизирање на временските услови.

acis-icon

Денеска во претпладневните часови сеуште има слаби врнежи во западните делови од земјава, а во текот на денот ќе преовладува променливо облачно и стабилно време со умерен северен ветер.

images

И во недела претпладне ќе има услови за провејување на слаб снег во западните региони, попладне ќе биде стабилно и ветровито со повремено засилен северен ветер.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close