fbpx
Вести

МОЖЕ ДА СЕ ЗАРАБОТИ БРЗО: Засадете и за неколку месеци парите двојно ќе се вратат

Во Србија добар бизнис е да се засади спанаќ, ротквица или зелена салата затоа што за неколку месеци парите се враќаат назад.

Ако засадите зелена салата и вложите 1000 евра, тогаш ќе ви се вратат 2000 евра.

Експерите сметаат дека е подобро зеленчуците да се засадат под пластеник, затоа што така даваат побогат род.

Есенското производство трае од средина на август до средина на септември.

Есенското производство има повеќе бенефити, а најважен  е економскиот аспект.

Зелената салата е лесна за производство, секогаш е барана и може да се продаде.


 

faktor.mk

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close