fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Наредено итно повлекување на млеко од маркетите

Потекло: Млекара Лесковац, Република Србија Увозник: Бадев ДООЕЛ Кавадарци Дистрибутер: Бадев ДООЕЛ Кавадарци

Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) ги информира потрошувачите дека се повлекува производот – „УХТ млеко МИЗО 2,8% мм“ од маркетите.

Причина за повлекување на производот е несоодветен квалитет и измама на потрошувачите, иако не е загрозена безбедноста на производот.

Во продолжение следат деталите од соопштението на АХВ:

Рок на употреба: 20.06.2023

Потекло: Млекара Лесковац, Република Србија

Увозник: Бадев ДООЕЛ Кавадарци

Дистрибутер: Бадев ДООЕЛ Кавадарци

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close