ВестиМакедонијаТоп вести

Настапува период на стабилно и топло време

Денес, како и во текот на следните денови ќе продолжи периодот на стабилно, суво и потопло време.

Според прогнозата на УХМР времето денес ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Максималната температура се очекува до 34 степени.

 

 

И до крајот на неделава треба да се задржи стабилно и сончево време со мала до умерена локална облачност и со температури слични на денешните.

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close