fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Наутро со слаб локален снег, а преку денот сончево со мала до умерена облачност

Утринските температури се движат од минус 2 до 4 степни, додека максималните дневни ќе бидат во респонот од 1 до 10 Целзиусови степени.

Наутро со слаб локален снег, а преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, кој долж Повардарието повремено ќе засилува.
Во Скопје, променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка CKonje времето тре 03.02.2023 рад тмин. макс. Ckonje 0 9 тетово 1 7 маврово 4 1 охрид 1 5 битола 1 прилеп 2 кр.паланка 3 св. николе 1 штип 1 берово 4 дкапија 0 струмица 1 евгелија 2 гетово CB. николе маврово 4 5 4 7 8 3 10 9 10 берово штип д. Kanuja охрид прилеп струмица умица битола гевгелија“

ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: За време на викендот времето ќе биде променливо облачно и студено, во сабота со повремени врнежи претежно од снег со слаб до умерен интензитет. Ќе дува засилен, повремено силен северен ветер (над 80 км/час). Студено време ќе се задржи и во текот на следната седмица, со минимални температури и под -10 степени, а на места и дневните ќе бидат под нула.

Можно е да е слика од текст кој вели „ден сабота (04.02) недела (05.02) време понеделник (06.02) вторник (07.02) ветер среда (08.02) 5 до 1 мин.тем. (°C) мак.тем. (°C) 7 д 1 1 до 10 до 2 2 до 5 -13 до 3 до -11 до 1 до 3 до“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close