fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Наутро студено, преку денот сончево со мала до умерена облачност

Во понеделник со зголемување на облачноста, во западните делови ќе започнат врнежи од дожд, а во вторник ќе биде и нестабилно со повремено пороен дожд и појава на грмежи и засилен ветер. Од почетокот на следната седмица ќе биде ветровито со умерен до повремено засилен јужен ветер.

Времето утре: Наутро студено, преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.
Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец.

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка Ckonje времето утре 25.09.2022 град тмин. тмакс. Ckonje 4 23 тетово 3 22 маврово 2 16 охрид 6 21 битола 3 22 прилеп 21 кр.паланка 20 св. николе 22 штип 23 берово 19 д.капија 24 струмица 23 евгелија 26 тетово св. николе маврово 4 4 3 4 1 5 4 9 берово штип ア д. Kanuja охрид прилеп струмица битола гевгелија“

ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: За време на викендот утрата ќе бидат студени, а дневната температура ќе биде во пораст, кој ќе биде позначителен во почетокот на следната седмица. Во понеделник со зголемување на облачноста, во западните делови ќе започнат врнежи од дожд, а во вторник ќе биде и нестабилно со повремено пороен дожд и појава на грмежи и засилен ветер. Од почетокот на следната седмица ќе биде ветровито со умерен до повремено засилен јужен ветер.
Можно е да е слика од текст кој вели „ден недела (25.09) понеделник (26.09) време вторник 7.09) среда (28.09) Bemep четврток (29.09) мин.тем. (°C) мак.тем. 1 до 10 до 12 20 до 26 5до 14 7 до 14 до 27 21 до 24 7 до 14 22 27 22 до 27“
Тагови

Слични написи

Back to top button
Close