fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаСовети

Наутро ведро и многу студено, преку денот сончево со локална облачност

Максималните дневни температури ќе достигнат во Скопје 5 Целзиусови степени, Маврово 0, Охрид 5, Битола 4, Крива Паланка 2, Берово 1, Кавадарци 6, Дојран 9.

Наутро ведро и многу студено, преку денот сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка Ckonje времето утре 23.12.2021 рад тмин. тмакс. Ckonje 9 5 тетово 7 4 маврово 0 охрид 5 битола 4 прилеп 4 кр.паланка 3 CB. николе 5 штип 6 берово 2 капија 7 струмица 6 евгелија 9 тетово св. николе 12 6 9 7 -10 -9 8 12 8 8 4 маврово берово штип д. Kanuja охрид прилеп струмица гевге гевгелија битола“

 

Изутринава ќе биде ведро и студено со ниски температури кои повторно на места ќе се спуштат под минус 10 степени. За време на викендот по одделни котлини ќе има појава на магла и значителна ниска облачност. Од недела ќе има зголемување на облачноста со локални врнежи од дожд. Утринските температури насекаде ќе бидат позитивни.

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close