fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиВкусот на традицијатаМакедонијаРурален туризамРурална ЖенаТоп вести

“Незаменливиот вкус на традицијата“ на 5 октомври во Битола

„Зелена берза“ како организатор на настанот ве поканува на 5 октомври (четврток) во 15 часот на саемот за храна во Битола

Манифестацијата „Незаменливиот вкус на традицијата“ во организација на ЗЕЗ „Зелена берза“ -Битола продолжува да живее!

Македонската храна и автентичните вкусови за овие простори споени во нашата традицијата продолжуваат да се пренесуваат од генерација на генерација, а во тоа свој значаен удел има на манифестацијата „Незаменливиот вкус на традицијата“.

„Зелена берза“ како организатор на настанот ве поканува на 5 октомври (четврток) во 15 часот на саемот за храна во Битола, во просториите на „Синпекс“ Битола на улица Индустриска бб.

Нема достапен опис.

Со оваа манифестација се дава придонес во зачувувањето на нашите традиционални вредности од заборав.

Учесници се производители на храна и преработка на земјоделски производи.

Нема достапен опис.

 

Со почит Ваша Зелена берза

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close