fbpx
Вести

Николовски доби плакета од Сојузот на здруженија за техничка култура

blag

Министерот Љупчо Николовски, вчера доби плакета од Сојузот на здруженијата за техничка култура на Р.Македонија, како организатори на познатите тракторски натпревари во земјава.

blagodarnica

“МЗШВ, останува отворено за соработка со сите чинители во секторот земјоделство, бидејќи на тој начин се носат правилни мерки за овој значаен сектор”- истакна Николовски.

 

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close