fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Николовски-Се работи со полна пареа на санација на цевководот Макарија

Доказ за брзо и ефикасно решавање на сите предизвици со кои се соочуваат нашите земјоделци

Доказ за брзо и ефикасно решавање на сите предизвици со кои се соочуваат нашите земјоделци. Интензивно се работи, и со полна пареа на санација на цевководот Макарија. Веќе во текот на наредната недела ќе протече вода низ цевководот, при што површините под кајсија и праска во Росоман и Градско ќе го имаат својот род.
Граѓаните да останат спокојни, сезоната е спасена, а ние секогаш сме на страната на земјоделците, објави министерот Љупчо Николовски.
Тагови

Слични написи

Back to top button
Close