fbpx
Вести

Николовски: За македонското земјоделство идната година 15 милиони евра од ЕУ

Николовски: За 2019 година преку ЕУ договоривме 15 милиони евра поддршка на македонското земјоделство.

Со 3,5 милони евра од нив ќе се градат нови системи за наводнување, а со 4,5 милиони евра фабрика за третирање отпад од угинати животни, рече министерот за земјоделство Љупчо Николовски на денешната средба со производителите од Стајковци и Црешево.


 

kanal5

 

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close