fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Нови договори, стари цени за тутунот, реагираат тутунарите!!

За што се преговара кога цените се знаеле, велат тутунарите.

-Според датумот ова е нов договор за реколта 2022 и е со ланските цени. Би го прашал министерот кој и денес на средба во Скопје преговара со откупните компании и Сојузот на земјоделски здруженија за цени.
За што преговараат кога цените веќе се знаеле?, прашува Игор Мирчески од новите тутунарски здруженија.
Нема опис за фотографијата.
Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close