fbpx
Агро бизнисВестиТоп вести

Облачно на места со слаб дожд

Од средината на работната седмица ќе има зголемување на дневната температура.

Прeтпладне облачно, на југоистокот на места со слаб дожд. Попладне ќе има сончеви периоди, а кон крајот на денот и во текот на ноќта слаб локален дожд ќе има во западните делови. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка Ckonje времето утре 13.02.2022 град тмин. тмакс. Ckonje 2 9 тетово 0 7 маврово 3 4 охрид 1 8 битола 1 7 прилеп 2 7 кр.паланка 2 CB. николе 2 штип 2 берово 1 дкапија 3 струмица 2 евгелија 4 тетово св. николе маврово берово штип 6 9 8 5 10 9 12 д. Kanuja охрид прилеп струмица битола гевгелија“

ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: Следува период на променливо облачно време, утре и во среда со слаб локален дожд. Од средината на работната седмица ќе има зголемување на дневната температура.

Можно е да е слика од текст кој вели „ден понеделник (14.02) вторник (15.02) време среда (16.02) четврток (17.02) ветер петок (18.02) -1 до мин.тем. (°C) мак.тем. (°C) ↑ -1 до 5 5 до 12 1 до 5 9 до 14 2 до 4 9 до 16 -1 до 5 12 до 19 13 до 20“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close