fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Облачно со повремен дожд

Минималната температура ќе биде во интервал од 7 до 13, а максималната ќе достигне од 15 до 20 степени.

Времето денеска ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, најпрвин во западните, а потоа и во останатите подрачја.

Како што информираат од УХМР, во попладневните и вечерните часови ќе има врнежи на повеќе места.

Во Скопје облачно, попладне и во текот на ноќта се очекуваат врнежи од дожд. Минималната температура ќе се спушти до 11, а максималната ќе достигне до 18 степени.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close