fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Облачно со повремен дожд и ветер

Минималната температура ќе биде во интервал од 3 до 10, а максималната ќе достигне од 14 до 18 степени.

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, претежно претпладне. Ќе дува умерен ветер од југозападен до југоисточен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од 3 до 10, а максималната ќе достигне од 14 до 18 степени.

Во Скопје променливо облачно, претпладне со повремен дожд и со слаб до умерен југоисточен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 9, а максималната ќе достигне 16 степени.

Под влијание на серија на влажни бранови во следните денови времето ќе биде променливо облачно и релативно топло со повремени врнежи од дожд. Во недела наместа врнежите ќе бидат пообилни, а локално ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен до засилен, а повремено силен ветер од јужен правец, особено во петок и во недела.

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close