fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Облачно со повремени врнежи од дожд

02.03 2023г. МИНИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ (во °С) 3 Охрид, Крушево, 4 Претор, 5 Берово, Битола, Крива Паланка, Прилеп, 6 Куманово, 7 Виница, 8 Скопје-Петровец, Дојран, 9 Штип, Гевгелија, 10 ДЕмир Капија. НАВРНАТ ВОДЕН ТАЛОГ за изминатите 24 часа до 7 часот (во l/m2) 10 Пожаране, 6 Скопје-Петровец, Охрид, 5 Куманово, Дебар, 4 Гевгелија, 3 Дојран, Крушево, 2 Битола, Ѓуриште.

Претежно облачно со повремени врнежи од дожд, особено попладне и во текот на ноќта. Врнежите ќе бидат пообилни во западните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 8 до 14 степени.
Во Скопје претежно облачно со повремени врнежи дожд, особено попладне и во вечерните часови. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Максималната температура ќе достигне до 12 степени.
02.03 2023г. МИНИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ (во °С)
3 Охрид, Крушево, 4 Претор, 5 Берово, Битола, Крива Паланка, Прилеп, 6 Куманово, 7 Виница, 8 Скопје-Петровец, Дојран, 9 Штип, Гевгелија, 10 ДЕмир Капија.
НАВРНАТ ВОДЕН ТАЛОГ за изминатите 24 часа до 7 часот (во l/m2)
10 Пожаране, 6 Скопје-Петровец, Охрид, 5 Куманово, Дебар, 4 Гевгелија, 3 Дојран, Крушево, 2 Битола, Ѓуриште.
ВИСИНА НА СНЕЖНА ПОКРИВКА во 7 часот (во сm)
12 Попова Шапка.
Можно е да е слика од текст кој вели „ден петок (03.03) сабота (04.03) време недела (05.03) понеделник (06.03) BeTep вторник (07.03) до 7 мин.тем. °C) мак.тем. (C) до 5 7 до 13 до 5 до 13 до 8 до 15 0 до 6 10 до 16 8 до 14“
Тагови

Слични написи

Back to top button
Close