fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Облачно со врнежи од дожд кои наместа ќе бидат пообилни

Поројни дождови проследени со грмежи и засилен ветер (и над 60 км/час).

Денес под влијание на влажен бран ќе биде облачно со врнежи од дожд кои особено во западните и јужните делови од земјата ќе бидат пообилни (наместа над 20 л/м²), поројни и проследени со грмежи и засилен ветер (и над 60 км/час).

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Времето утре 23.04.2024 Тмин. 6 рад копте Тмакс. 14 Тетово 6 Маврово 13 2 2 8 6 Охрид Битола 14 Kp. Паланка 7 Ckonje 14 8 Тетово 13 Прилеп Кр.Паланка Св. Николе 5 Св. Николе 13 6 Штип 14 аврово 8 16 4 Берово Штип 11 10 Берово Д.Капила Струмица Гевгелиха 14 9 9 Д. Kanuja Охрид Прилеп 17 16 Струмица Битола Гевг Гевгелига елига“

ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: Утре под влијание на влажен бран ќе биде облачно со врнежи од дожд кои особено во западните и јужните делови од земјата ќе бидат пообилни (наместа над 20 л/м²), поројни и проследени со грмежи и засилен ветер (и над 60 км/час). Ветерот долж Повардарието ќе
засилува и во среда. Во среда и четврток ќе има локална појава на повремено пороен дожд и грмежи, а потоа следи период на претежно стабилно и постепено потопло време.
Можно е да е слика од текст кој вели „AeH cpeAa (24.04) 4eTBpToK (25.04) (25. Bpeme neToK (26.04) (26. ca6oTa (27.04) BeTep HeAeлa (28.04) 3 Ao 10 10 MuH.meM. (°℃) Mak.mem. (°C) 2Ao7 7 16 Ao 24 1 Ao 6 npomeHлиe 14 Ao 22 2Ao 8 16 Ao 23 3 Ao 9 17 Ao 23 18 Ao 24“
Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close