fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Облачно со врнежи од снег и засилен ветер

Минималните температури ќе се движат во интервал од -6 степени до 0, а максималните од -1 до 9 степени.

Времето денеска ќе биде променливо облачно, попладне со локални врнежи од слаб снег. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец.

Минималните температури ќе се движат во интервал од -6 степени до 0, а максималните од -1 до 9 степени.

Од УХМР најавуваат дека во следните два дена ќе преовладува променливо облачно време со локални врнежи претежно од снег. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер. Од среда се очекува стабилно и суво време со пониски утрински температури, додека дневните температури ќе бидат во пораст

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close