fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Облачно време со повремени врнежи од дожд

Максималната температура ќе биде во интервал од 7 до 12 степени.

Времето денес ќе биде петежно облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од југоисточен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 7 до 12 степени.

Во Скопје облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од југоисточен правец, особено попладне.

Максималната температура ќе достигне до 10 степени.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close