fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Од денеска продолжува исплатата на субвенциите за тутунарите

Исплатата почна во чевртокот, а ќе се одвива цели 9 работни дена, што значи во текот на целата оваа работна недела и следната заклучно со 22 јуни. 

И денеска продолжува исплатата на субвенциите за тутунарите. Исплатата почна во чевртокот, а ќе се одвива цели 9 работни дена, што значи во текот на целата оваа работна недела и следната заклучно со 22 јуни.

Вкупно 1.3 милијарди денари ќе бидат пуштени на сметките до 17.280 тутунопроизводители.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close