fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Од март следува ново покачување на пензиите

Пензиите ќе бидат покачени за 5 проценти.

Пензијата се очекува да биде исплатена во редовниот термин на први март 2024 година во петок. Согласно новата методологија беше најавено и ново покачување кое ќе биде реализирано од март. Пензиите ќе бидат покачени за 5 проценти. Следното покачување на пензиите ќе се случи во септември.

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close