fbpx
ВестиЛов и риболов

Одземени риби од угостителски објект во Охридско

Еден угостителски објект на охридското крајбрежје ќе биде казнет бидејќи не поседувал соодветна документација за рибите што ги продава.

odzemeni ribi od ugostitelski objekt vo ohridsko

 

Од Државниот инспекторат за земјоделство соопштуваат дека рибата е одземена, а против објектот ќе биде поведена соодветна постапка.

Неправилностите биле откриени при последниот вонреден надзор на вкупно 31 угостителски објект во Охрид и во Струга, при што биле прегледани околу 580 килограми различни видови риби.

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close