fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Поголема патка немате видено и – да, вистинска е

Патката е хибрид од дива патка и индиска тркачка патка, а висока е 70 центиметри.

На универзитетот во Јорк една патка е со натпросечна големина во споредба со останатите и со својата појава го привлекува вниманието кај минувачите оставајќи ги зачудени.

Лонг Бои е хибрид од дива патка и индиска тркачка патка, а висока е 70 центиметри.

Иако нејзиното потекло и понатаму е тајна, патката е вистински хит на кампусот. Таа има и свој Инстаграм профил, кој го водат студентите од 2019 годона а дури има и своја линија на гардероба па нејзините фанови можат да купат маица со нејзиниот лик.

Поради необичниот изглед на оваа висока патка, многу луѓе не можат да поверуваат дека е вистинска, а еден корисник на Твитер напиша дека најверојатно е највисоката патка која некоаш живеела.

Сепак, Лонг Бои во споредба со индиските тркачки патки е со очекувана висина затоа што тој вид патки можат да достигнат и до 80 центиметри.https://www.taratur.com/pogolema-nemate-videno-i-da-vistinska-e/

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close