fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Полицијата во село Острец од двор одзела крадени дрва

Од лицето Р.Д. од с.Острец одземени се 9,6 просторни метри огревно дрво без соодветна документација.

На 24.10.2022 во с.Острец, битолско, полициски службеници од криминалистичката полиција, Отсек за економски криминал и полициски службеници од крим техника при СВР Битола од лицето Р.Д. од с.Острец одзеле 9,6 просторни метри огревно дрво без соодветна документација. Дрвата биле предадени на Шумска полиција, а по целосно документирање на случејот против него ќе следи соодветна пријава.

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close