fbpx
ВестиМакедонијаТоп вести

Попладне дестабилизација на времето, грмежи и дожд со можна појава на град

Од пладневните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме со засилен ветер и појава на град, најавуваат од УХМР.

Максималната температура ќе биде во интервал од 24 до 31 степен.

Во Скопје од пладневните часови во делови од котлината ќе биде нестабилно со повремен пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за појава на град.

ОД УХМР најавуваат дека и во следните денови во претпладневните часови ќе биде сончево со умерена
облачност, а во попладневните ќе има локална појава на дожд, грмежи и засилен ветер.

Слични написи

Back to top button
Close