вестиТоп вести

Потпишување договори за доделување државно земјоделско земјиште над три хектари

Во Владата денеска ќе бидат потпишани договорите за доделување над три хектари државно земјоделско земјиште под закуп.

На настанот по повод потпишувањето ќе се обратат премиерот Зоран Заев, вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев и министерот за земјоделство, Љупчо Николовски.


 

opserver.mk

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close