fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Пожар на фарма за сточна храна и цистерна со метан во Пелагонија

Полициски службеник вдишал метан, пренесен на болница.

На 12.06.2024 во 12.32 часот во СВР Битола било пријавено дека помеѓу с.Логоварди и с.Новаци настанал пожар во објект на фарма за сточна храна и цистерна со метан. Притоа, поради вдишување метан во Клиничка болница Битола за укажување лекарска помош бил пренесен полициски службеник од Полициското одделение Новаци. Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Битола.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close