fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Пред нас е уште еден убав сончев ден

Продолжува периодот на стабилно време, но со постепен пад на температурата која до сабота ќе се намали за околу 5 степени.

Во среда претежно сончево и релативно топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Во Скопје сончево со слаб до умерен северен ветер.

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „6 7 8 4 кр.паланка паланка Ckonje времето утре 26.10.2022 рад тмин. макс. Ckonje 24 тетово 23 маврово 20 охрид 23 битола 24 прилеп 24 о.паланка 22 CB. николе 24 штип 24 берово 22 дкапија 25 струмица 25 евгелиа 27 тетово CB. николе маврово 8 8 8 9 3 7 7 10 берово штип д. Kanuja охрид прилеп струмица битола гевгелија“

Продолжува периодот на стабилно време, но со постепен пад на температурата која до сабота ќе се намали за околу 5 степени.

Можно е да е слика од текст кој вели „ден четврток (27.10) петок (28.10) време сабота (29.10) недела (30.10) Bemep понеделник (31.10) 3 до 10 мин.тем. (C) мак.тем. (C) до 19 до 25 по 9 18 до 23 до 7 17 до 23 0 до 8 18 до 24 19 до“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close