fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Претпладне сончево и многу топло, попладне наместа ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Продолжува периодот на многу топло време.

Во недела-Претпладне сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Попладне наместа ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а локално ќе има услови за појава на невреме со град и силен ветер. УВ=9

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Времето утре 03.07.2022. 2022. 03.07 Град Тмин. Тмакс. клуе 20 35 Тетово 18 34 14 Маврово Охрид Битола 27 16 Kp. Паланка 30 Ckonje 15 17 33 Тетово Прилеп Кр.Паланка 32 Св. Николе 16 Св. Николе Штип 19 Маврово 32 34 20 Берово 12 34 30 Штип К Берово Д.Капита Струмица Гевгелита 19 18 36 34 Д. Капиа Охрид Прилеп 21 Струмица 37 Битола Гевгелита елига“

ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: Продолжува периодот на многу топло време. Поради влијание на циклонска активност од исток, во попладневните и вечерните часови наместа ќе има развој на нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а локално ќе има услови за појава на краткотрајно невреме со град и силен ветер.

Можно е да е слика од текст кој вели „AeH noHeAeлHиK (04.07) BTopHиK (05.07) Bpeme cpeAa (06.07) 4eTBpToK (07.07) Bemep neToK (08.07) npomeHлиB MuH.meM. °C) 13 マン Ao 22 12 Ao Pe 21 MaK.Tem. (°C) yB 31 dodk30a 37 13 Ao 21 PON 32 o36 38 12 Ao 21 ကကလခ 8 30 AO OOOBO6 38 12 ် Ao 22 9 29 000mloo AΩ 37 8 26 Goono AO 33 8 7“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close