fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Продолжува сончевото и стабилно време

Во следните денови ќе се задржи стабилно и релативно топло време со појава на утринска магла по одделни котлини.

Во недела сончево со мала до умерена облачност. Претпладне по одделни котлини со појава на магла. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка скопје тетово времето утре 02.01.2022 град тмин. гмакс. Ckonje 2 12 тетово 0 10 маврово 2 9 охрид 3 11 битола 1 11 прилеп 2 11 кр.паланка 3 10 CB. николе 3 12 штип 4 13 берово 2 9 д.капија 3 13 струмица 2 12 евгелија 7 15 св. николе маврово берово штип д. Kanuja охрид прилеп струмица бигола гевгелија“

Во следните денови ќе се задржи стабилно и релативно топло време со појава на утринска магла по одделни котлини.

Можно е да е слика од небо и текст кој вели „ден понеделник (03.01) вторник (04.01) време среда (05.01) четврток (06.01) ветер петок (07.01) мин.тем. (C) мак.тем. (°C) до 1 до 5 9 до 16 до 5 променлив 10 до 16 7 до 13 до 3 6 до 10 5 до 10“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close