fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Промена на времето -Обилен дожд особено попладне

Облачно со повремени врнежи од дожд, кои на места попладне и во вечерните часови ќе бидат пообилни (над 20 л/м2). Само на повисоките планини врнежите ќе бидат од снег.

Облачно со повремени врнежи од дожд, кои на места попладне и во вечерните часови ќе бидат пообилни (над 20 л/м2). Само на повисоките планини врнежите ќе бидат од снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 12 до 18 степени.
Во Скопје облачно со повремени врнежи од дожд, кои ќе бидат пообилни попладне и во вечерните часови. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Максималната температура ќе достигне до 15 степени.
Можно е да е слика од текст кој вели „ден среда (22.03) четврток (23.03) време петок (24.03) сабота (25.03) Bemep недела (26.03) променлив 2 до 8 мин.тем. (℃) мак.тем. (°C) до 12 до 19 2 до променлив 14 до 22 до 17 до 23 до 8 19 до 24 18 до 23“
21.03.2023 МИНИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ (во °С)
1 Берово, 2 Попова Шапка, 3 Маврови Анови, 5 Скопје-Петровец, Тетово, Битола, Крива Паланка, Штип, Струмица, Демир Капија, Гевгелија, 6 Охрид, Претор, Прилеп, Дојран, 7 Скопје-Зајчев Рид, 8 Крушево, Дебар, Виница.
ВИСИНА НА СНЕЖНА ПОКРИВКА ВО 7 ЧАСОТ (во cm)
1 Попова Шапка.
Тагови

Слични написи

Back to top button
Close